آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها

مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل‌ بیت علیها السلام

تکریم اساتید پیشکسوت قرآنی در طرح «تحیت»

تکریم اساتید پیشکسوت قرآنی در طرح «تحیت»

مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت (علیها السلام) در روز پنجشنبه ۲۸ آذرماه میزبان جمعی از مدیران نهادهای قرآنی و اساتید کشور بود که در راستای تکریم اساتید پیشکسوت قرآنی در قالب طرح «تحیت» در منزل چهار تن از اساتید برجسته حضور یافتند.

طرح تحیت در قم شامل دیدار با خانواده‌های اساتید برجسته قرآنی مرحوم ابوالفضل علامی و مرحوم عباس رنجبر، همچنین دیدار با حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا شهیدی‌پور، پیشکسوت و داور مسابقات بین‌المللی و شهریار پرهیزکار، حافظ کل، قاری و داور مسابقات بین‌المللی، حضور یافته و مقام ایشان را تکریم کردند.

در این دیدارهای صمیمی که آقای محمدعلی خواجه‌پیری پیشکسوت و مدیر فعال قرآنی کشور و دبیر کارگروه قرآن و عترت بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیاء(عج)، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی خسروی مدیرکل دفتر برنامه ریزی، آموزش و توسعه مشارکت های امور قرآن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاد سیدمحسن موسوی بلده استاد پیشکسوت و داور بین المللی قرآن کریم ، استاد محمدرضا پرمعین استاد و مدیر انجمن خادمان قرآنی، استاد محمدتقی میرزاجانی معاون اجرایی شورای عالی قرآن کریم و آقای دکتر سیدمحمدجواد شوشتری مدیر عامل خبرگزاری قرآنی ایکنا و مدیر امور قرآنی جهاد دانشگاهی و حجت الاسلام رضایی مدیر طرح و برنامه ریزی شبکه قرآن و معارف سیما و آقای ابوالقاسم رئیسی مدیر کل روابط عمومی جهاد دانشگاهی حضور داشتند،

همچنبین تعدادی از اساتید شهر قم از جمله استاد محمدعلی دهدشتی و استاد حیدر کسمایی به همراه حجت الاسلام والمسلمین غفاری رئیس مرکز قرآن آستان حضرت معصومه(س) این گروه را همراهی می‌کردند.

در نوبت صبح گروه قرآنی ضمن حضور در منازل اساتید فقید مرحوم علامی و مرحوم رنجبر از نزدیک با خانواده ایشان گفتگو کردند و با یاد خاطرات و فعالیت های ارزشمند و تقدیم هدایای ارزشمند از مقام شامخ این اساتید تجلیل نمودند.

این گروه گرانقدر ضمن تشرف به حرم مطهر کریمه اهل بیت علیهاسلام، نماز ظهر و عصر را در حرم مطهر اقامه نمودند. پس از صرف ناهار در مهمانسرای کریمه اهلبیت علیهاالسلام، طی جلسه‌ای در محل مرکز قرآن و حدیث با فعالیت‌های این مرکز آشنا شده و علاقمندی خود برای همکاری و هم افزایی در راستای ترویج و توسعه فعالیت های قرآنی و استفاده از ظرفیت های این مرکز در سطح استان و کشور، را اعلام نمودند.

همچنین این گروه در نوبت عصر در منازل اساتید پیشکسوت قرآنی حجت الاسلام شهیدی پور و آقای شهریار پرهیزگار حضور یافتند و از نزدیک جویای احوال ایشان شدند.

اساتید و مدیران قرآنی کشور ضمن بیان خاطرات و یادآوری فعالیت های فاخر به پای صحبت و توصیه های این اساتید گرانقدر نشستند.

طرح تحیت که با همکاری خبرگزاری ایکنا ،شورای عالی قرآن و دیگر دستگاه های قرآنی کشور با هدف تکریم و تجلیل از اساتید و پیشکسوتان قرآنی کشورمان اجرا می‌کند که در این طرح به فراخور زمان، جمعی از مدیران نهادهای قرآنی، همچنین اساتید با حضور در منزل یکی از پیشکسوتان نسبت به مقام آن معلم قرآن ادای احترام خواهند کرد.

در پایان از مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت علیهاالسلام به جهت مشارکت و همکاری در اجرای طرح، تقدیر و تشکر بعمل آمد.

لطفا برای بهرمندی از تجربه مطلوب‌تر از مرورگرهای مطرح استفاده کنید.