آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها

مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل‌ بیت علیها السلام

گزارش مسابقات قرآن فرزندان پرسنل در دهه فجر

گزارش مسابقات قرآن فرزندان پرسنل در دهه فجر

مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل‌بیت(علیها السلام) همزمان با دهه فجر ویژه‌برنامه قرآنی طلوع فجر را برای فرزندان پرسنل حرم مطهر برگزار نمود و مسابقه کتبی و شفاهی این برنامه نیز روز پنجشنبه ۱۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۸ از ساعت ۱۰ تا ۱۲ در شبستان حضرت نجمه‌ خاتون (علیها السلام) برگزار گردید.

این برنامه با هدف کشف، جذب و پرورش استعدادهای قرآنی فرزندان پسر و دختر پرسنل حرم مطهر بانوی کرامت در چهار گروه سنی ۴ تا ۶ سال، ۷ تا ۹ سال، ۱۰ تا ۱۳ سال و ۱۴ تا ۱۸ سال و در سه گروه امتحانی حفظ، قرائت و صحیح خوانی قرآن و معارف برگزار شد.

در این برنامه برای گروه سنی نونهالان با شرایط سنی ۴ تا ۶ سال حفظ چهار سوره معروف به چهار قل، سوره حمد و دعای سلامتی امام عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) در نظر گرفته شد.

گروه سنی ۷ تا ۹ سال نیز در بخش حفظ سوره زلزال تا ناس و آیت‌الکرسی و یا صحیح خوانی سوره طارق تا ناس با یکدیگر به مسابقه پرداختند و در گروه سنی ۱۰ تا ۱۳ سال افراد در بخش حفظ، سوره طارق تا ناس و حفظ زیارت حضرت معصومه سلام‌الله علیها و یا صحیح‌خوانی کل سوره‌های جزء ۳۰ قرآن شرکت کردند.

در چهارمین گروه سنی شامل ۱۴ تا ۱۸ سال نیز فرزندان پرسنل حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(علیها السلام) در بخش حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم و زیارت حضرت معصومه سلام‌الله علیها همراه با ترجمه و یا قرائت ترتیل جزء‌های ۲۸ و ۲۹ قرآن با هم به رقابت پرداختند.

گفتنی است، آئین تجلیل از قرآن آموزان برتر این ویژه‌برنامه قرآنی نیز روز جمعه ۲۵ بهمن‌ماه ۱۳۹۸ همزمان با شب ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها برگزار خواهد شد.

لطفا برای بهرمندی از تجربه مطلوب‌تر از مرورگرهای مطرح استفاده کنید.